Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

İZMİR ALSANCAK STADYUMU’NUN İKLİMLENDİRMESİNDE E.C.A. FELİS KAZANLARI TERCİH EDİLDİ

Türkiye iklimlendirme sektöründe 30 yıldır “Yıllarca Beraberlik” ilkesiyle faaliyet gösteren E.C.A., İzmir Alsancak’taki tarihi stadyumun yapılandırılma projesine çözüm ortağı oldu. Tarihi önemi çok yüksek olan 29.900 metrekarelik alan üzerine kurulu stadyumda, E.C.A. Felis Kazanları tercih edildi.

Gençlik ve Spor Bakanlığı talimatı ile çevre dostu bir anlayışla yeniden inşa edilen ve tarihi önemi çok yüksek olan Alsancak stadyumunun iklimlendirmedeki çözüm ortağı E.C.A. oldu.

TÜRK SPOR TARİHİNİN MİHENK TAŞI YENİDEN YAPILANDIRILIYOR

İzmir Alsancak’ta bulunan ve açılışı 1910 yılına dayanan, 1971 Akdeniz Oyunları için renove edilen stadyum, 2015 yılında yıkılmıştı. Stadyum, Gençlik ve Spor Bakanlığı talimatıyla güncel yönetmeliklere uygun yapısı, korunan kapasitesi, çevreye duyarlı, güncel teknolojinin kullanıldığı yüzüyle yeniden yapılandırılıyor. 15 bin kişilik seyirci kapasitesi bulunan stadyumun doğu ve batısında seyirci tribünleri oluşturulurken kuzey kale arkasında bulunan eski idari bina da güncelleniyor.

2020-2021 FUTBOL SEZONUNUN İKİNCİ YARISINDA FAALİYETE GEÇECEK

UEFA standartlarına uygun olarak yapılan stadyumda 4 adet soyunma odası, 2 adet hakem odası, 4 adet antrenör odası, UEFA ofisleri, 10 adet loca, basın toplantı ve çalışma alanları, protokol alanları, güvenlik için ayrılan birimler, yeme-içme alanları ve 100 kişilik çok amaçlı salon bulunuyor. Stadyumun 2020-2021 futbol sezonunun ikinci yarısında faaliyete geçmesi hedefleniyor.

YÜZDE 100 YERLİ MÜHENDİSLİK ÜRÜNÜ E.C.A. FELİS KAZANLAR

E.C.A., çevre dostu ve düşük emisyon değerleriyle Avrupa ErP normlarını sağlayan Felis duvar tipi yoğuşmalı kazanlarını 2019 yılında piyasaya sürdü. Entegre baca klapesi sayesinde baca maliyeti uygunluğuyla göze çarpan Felis, 16 kazana kadar kaskad yapabilme imkânı ile yüksek kapasitelere cevap verebiliyor.

GAZ TÜKETİM ORANINI AYARLAYARAK MEVSİM GEÇİŞLERİNDE DE BÜYÜK TASARRUF SAĞLIYOR

E.C.A. Ar-Ge mühendisleri tarafından geliştirilen Felis kazanlar, yüzde 19’a varan modülasyon oranı sayesinde, ihtiyaç yoğunluğuna göre gaz tüketim oranını ayarlayarak mevsim geçişlerinde de büyük tasarruf sağlamasıyla öne çıkıyor. Türkçe menülü geniş LCD ekranlı kontrol paneli üzerinden saatlik, günlük, aylık programlama yapabilme, hata parametrelerini görebilme ve farklı sıcaklık devrelerini kontrol imkânı sunuyor. Öte yandan Felis kazanlar ile uyumlu Modbus iletişim modülü sayesinde cihazlar merkezi otomasyon sistemi üzerinden de kontrol edilebiliyor.