Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

ODE YER ALDIĞI PRESTİJLİ PROJE SAYISINI DAHA DA ARTIRMAYI HEDEFLİYOR

Faaliyetlerini küresel bir marka olma vizyonuyla sürdüren ODE Yalıtım, yılda 7 milyonu yabancı turist olmak üzere 25 milyon ziyaretçiyi ağırlaması öngörülen Galataport İstanbul’un teknik yalıtımında ürünleriyle yer aldı.

Türkiye’de ve dünyanın değişik noktalarında önemli projelerde tercih edilen ve 5 kıtada 70’in üzerinde ülkeye ihracat yapan ODE, yer aldığı prestijli proje sayısını önümüzdeki süreçte daha da artırmayı hedefliyor. ODE bugün 5 modern üretim tesisinde, 4 binden fazla ürün çeşidi ve uzman personeliyle yalıtım sektörünün en büyük üreticileri arasında yer alıyor. ODE Isıpan markasıyla ekstrüde polistren ısı yalıtım malzemesi, ODE Membran markasıyla polimer bitümlü su yalıtım örtüleri, ODE Starflex ve Evomineral markalarıyla ısı, ses yalıtımı ve yangın güvenliği amaçlı kullanılan cam yünü, ODE R-Flex ve ODE R-Flex Diamond markalarıyla da elastomerik kauçuk köpüğü esaslı tesisat yalıtım malzemesi üretiyor.

ODE Yalıtım Pazarlama Direktörü Ceylin Akdemir

TEKNİK ALTYAPIMIZI EN ÜST SEVİYEYE ÇIKARIYORUZ

ODE ürünlerinin tüm dünyadan konukların ağırlanacağı Galataport İstanbul gibi İstanbul’un turizmine yeni bir soluk getirecek marka bir projede kullanılmasından dolayı mutlu olduklarını dile getiren ODE Yalıtım Pazarlama Direktörü Ceylin Akdemir; “Önümüzdeki süreçte yer aldığımız prestijli proje sayısını daha da artırmayı planlıyoruz. Bu çerçevede teknik altyapımızı en üst seviyeye çıkartırken projeye özel ürün seçimi, detaylı sistem çözümleri, uygulama öncesi ve sonrası süpervizörlük hizmetleri, dokümantasyon gibi hizmet yaklaşımlarını da geliştiriyoruz” dedi. Galataport İstanbul’da kullanılan ODE ürünleri hakkında bilgi veren Ceylin Akdemir, şöyle devam etti: “Türkiye turizmi açısından yeni bir dönem başlatacak böylesine önemli bir projede ODE imzası bulunmasından gurur duyuyoruz. Galataport İstanbul projesinin teknik yalıtımı için R-flex elastomerik kauçuk köpüğü, Starflex cam yünü boru ve klima levhası ile Rockflex taş yünü levha kullanıldı. Projenin Salıpazarı ve Paket Postanesi’nin ısıtılması ve soğutulması için kullanılan boru tesisatlarının yalıtımında ODE ürünleri tercih edildi.”

AR-GE’NİN GÜCÜ İLE ÖNE GEÇİYOR

Dev projelerde ön plana geçmelerinin ardındaki en önemli faktörlerden birinin Ar-Ge çalışmaları olduğunu vurgulayan ODE Yalıtım Pazarlama Direktörü Ceylin Akdemir, Ar-Ge sayesinde doğru yerde, doğru zamanda rakiplerden ayrışabildiklerini anlattı. Akdemir, şöyle devam etti: “Gelişmiş Ar-Ge kabiliyetimiz ile pazarlardan gelen farklı talepleri hızlıca karşılayabiliyoruz. Örneğin son olarak özellikle sıcak bölgelerde enerji maliyetlerinde ciddi oranda tasarruf elde edilmesine imkân veren bir ürün ürettik. Farklı pazarlardan gelen farklı taleplere Ar-Ge çalışmalarımızla seri bir şekilde yanıt verebiliyor ve ürünü katma değerli hale getirebiliyor oluşumuz, ihracatımızı da olumlu yönde etkiliyor. Çok ciddi yatırım yaptığımız Ar-Ge’mizle örneğin geçen yıl, Katar pazarından aldığımız talebi, 11 gün gibi kısa bir süre içerisinde, ürünü sıfırdan üretip ihraç ederek karşıladık.”

AVRUPA PAZARININ ÜÇÜNCÜ BÜYÜĞÜ

Tesisat yalıtımında elastomerik kauçuk köpüğü ürünüyle Avrupa pazarında üçüncü büyük oyuncu olan ODE Yalıtım, 2019 yılında kapasite kullanım oranı yüzde 100 seviyesinde gerçekleşince üretim tesisinin kapasitesini artırmak için bu yıl yeni bir yatırıma start veriyor. R-Flex markasıyla ürettiği elastomerik kauçuk köpüğünde Türkiye’de sektör lideri olan ODE, bu ürünleriyle yurtdışı pazarlardan da yoğun ilgi görüyor. ODE Yalıtım Pazarlama Direktörü Ceylin Akdemir, “İç pazarda yeni ürünlerle gücümüzü korurken dış pazarlarda da Ar-Ge ve üretim gücümüzle etkinliğimizi artırdık. Böylece hem ihracatta hem iç pazarda tüm hedeflerimizi tuttururken, sektörde öncü ürün ve uygulamalarla fark yarattık” ifadesini kullandı. Akdemir, “Tesisat yalıtımında hedeflerimiz çok büyük. Önemli büyüme planlarımız olan bu alanda, yeni ürünlerimizle de liderliğimizi her geçen gün güçlendiriyoruz. ODE R-Flex ailesinin son ürünü Diamond serisi, özellikle soğuk hat tesisat yalıtımında, yüksek su buharı difüzyon direnç katsayısı (µ≥ 11.000) ile yoğuşmaya karşı maksimum koruma sağlıyor. Aynı zamanda bu ürünümüz, tesisatı koruyarak çalışma ömrünü de uzatıyor. 0,032 W/(m.K ) (-20 °C) değerindeki ısı iletkenlik katsayısı ile de enerji verimliliğini artırıyor. Bir diğer yeni ürünümüz ise, 60 mm kalınlığındaki yeni R-Flex levha ürünümüz. Her iki ürünü de Türkiye’de ilk defa ODE olarak biz üretmiş bulunuyoruz” şeklinde konuştu. 5 milyar dolarlık Türkiye yalıtım pazarında, dünya devi şirketlerle rekabet eden en büyük Türk şirketi olan ODE Yalıtım’ın 35 yıldır su yalıtımı, ısı yalıtımı, ses yalıtımı ve yangın yalıtımı alanlarında üstün kalitede ürünler ürettiğini vurgulayan Akdemir, “ODE olarak Türkiye’de tesisat yalıtımında üç ürün grubunu da üreten lider firmayız. Avrupa’da da ilk üç firma arasındayız” dedi.