Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

TEKİRDAĞ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ YENİ HİZMET BİNASINA FORM ENDÜSTRİ ÜRÜNLERİ’NDEN GÜÇLÜ ÇÖZÜMLER

55 yıllık tecrübesi ile iklimlendirme sektörünün öncü firmalarından Form Şirketler Grubu bünyesindeki Form Endüstri Ürünleri, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi yeni il hizmet binasının tüm iklimlendirme ihtiyaçlarını enerji verimli ve son teknolojiye sahip ürünlerle karşılıyor.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi yeni hizmet binasının iklimlendirme, taze hava ve havalandırma ihtiyacı için Form Endüstri Ürünleri’nin ürün gamında bulunan Clivet Soğutma Grubu, Form Klima Santrali, Form Fancoil ve Form-Cvsair Fan cihazlarıyla çözüm sağlandı. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi yeni hizmet binasının iklimlendirme ve havalandırma sistemleri için 3 adet Clivet marka hava soğutmalı vidalı soğutma grubu, 21 adet Form Klima Santrali, 1152 adet Form Fancoil ve 96 adet Form-Cvsair Havalandırma Fanı kullanıldı.

BİNANIN TAZE HAVA İHTİYACI SON TEKNOLOJİ ÜRÜNLERLE KARŞILANIYOR

Hizmet binasına entegrasyonu sağlanan 21 adet Form marka yerli üretim klima santrali, binanın taze hava ihtiyacını karşılıyor. Bu klima santrallerinden 4 adedi ısı geri kazanım özelliğine sahip. Proje kapsamında ayrıca Clivet marka Eurovent A sınıfı enerji verimliliğine sahip hava soğutmalı vidalı soğutma grupları kullanıldı. Tedariki sağlanan 3 adet Clivet, cihaz başına 1400 kW soğutma kapasitesine sahip. Kaskad sistemlerde merkez yönetim olarak kullanılan Ecoshare fonksiyonu sayesinde eş yaşlanmanın yanı sıra, cihazlar daha fazla enerji verimliliği, daha yüksek güvenilirlik ve esnekliğe sahip oluyor. Proje kapsamında ayrıca 1152 adet Form marka yerli üretim gizli tavan tip fancoil cihazları kullanıldı.

GÜNLÜK HAVALANDIRMA VE DUMAN TAHLİYESİ İÇİN 96 ADET FAN TEDARİKİ SAĞLANDI

Son olarak meydan altı otopark ve binanın çeşitli noktalarında, günlük havalandırma ve yangın anında duman tahliyesi için yerli üretim Form-Cvsair markalı 42 adet Jet Fan, 33 adet Duman Tahliye Fanı ve 21 adet Egzoz Fanı olmak üzere toplamda 96 adet fan tedariki sağlandı. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi yeni hizmet binası içerisinde; hizmet birimleri ve çalışma ofisleri, konferans salonu, çok amaçlı salon, sergi salonu, meclis salonu, encümen salonu, kreş ve otopark mevcut. Ana bina ve meydan altı otoparkının yanı sıra çeşitli etkinliklerin gerçekleştirilebileceği bir meydan da yer alıyor. 13 bin 462 metrekare inşaat alanında oluşan meydanda, seyir terası, etkinlik meydanı, yansıma havuzları, kent koridoru, anıt alanı ve peyzaj alanı bulunuyor.