Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

MALİYET VE İNŞAAT VERİMLİLİĞİNDE ARMSTRONG CEILING SOLUTIONS İLE ETKİN UYGULAMA HİZMETİ

Akustik asma tavan çözümlerinin üretiminde ve pazarlamasında uzman Armstrong Ceiling Solutions, endüstri lideri ürünlerden, uzman desteği ve eğitime kadar her alanda etkin çözüm sunmayı hedefliyor. Üretim kapasitesi, güçlü tedarik zinciri ve Avrupa genelindeki varlığı ile en zorlu taleplere bile etkili şekilde cevap veren marka, öngörülemeyen gecikmelere maruz kalmayı en aza indirmek için de her türlü yardımı sunuyor.

2050 yılında altı milyarlık nüfusun şehirlerde yaşayacağı belirtiliyorken, asma tavanlar bu büyümeye nasıl uyum sağlayabilir? İnşaat sektörü kritik bir noktada. Dünya çapındaki insan sayısı büyük bir hızla artıyor. Öngörülen sayı şaşırtıcı büyüklükte. 2050’de dünyada 9 milyar insanın olacağı ve üç kişiden ikisinin şehirlerde yaşayacağı öngörülmekte. Şehirlerimizi tasarlayıp inşa etmekle görevli olanlar için bu hızlanmış büyümenin zorlukları da hızla artmaktadır. Beceri yetersizliği ve gereksizce karmaşıklaştırılmış tedarik zincirinden, BIM’i benimseme korkusuna kadar zorluklarla mücadele etmek büyük önem taşıyor. Yarının artan bina talebine karşı bugün ne yapılabilir? Daha yüksek inşaat verimliliği için bir güç sağlamak gerekmektedir. Bu sorunu yok edebilmek için basitliği ve yeterliliği arttıracak bütün fırsatlar değerlendirilecektir. Bina inşaatlarının odak noktasının, hızı ve verimliliği artırmak olması amacıyla iç mekânlar göz ardı edilmemelidir.

ZORLU TALEPLERE EN ETKİLİ ŞEKİLDE CEVAP VERİYOR

Bir binanın mimari dış cephesi çekiciliğini, iç alanları ise konfor ve kullanılabilirliği oluşturmaktadır. Işık ve akustiğin iyileştirilmesiyle beraber asma tavanlar, bu sebeple iç alanların kritik bir ögesidir. Bununla birlikte asma tavanlar, mimarların ve uygulamacıların gelişmiş metodolojilerden yararlandıkları ve uyguladıkları ögelerdir. Asma tavan üreticilerini, tasarım ve spesifikasyonun başlangıcında dâhil etmek oldukça önemlidir. Bu şekilde tüm taraflardan gelen sorunların açıkça belirtildiği, mevcut uzlaşmaların sağlandığı, daha iyi bir iş birliğine dayalı ve şeffaf bir ortam oluşturulur. Sonuç olarak, kilit sorunların daha erken ortaya çıkması, çalışma süresinin kısaltılması ve daha az geriye dönüş sağlanır. Nüfus ve taleplerin artması devam ettikçe bir ekibin birlikte daha yalın ve verimli çalışmasının daha önemli hale geleceği kesindir. Dinamik dünyada herkes, ihtiyaçlarını her zaman hızlı, kolay ve güvenilir şekilde alabilmeyi ümit eder. Asma tavan endüstrisi de bu durumdan farklı değil. Bu sebeple Armstrong Ceiling Solutions – Akustik asma tavan çözümlerinin üretimi ve pazarlamasında uzmanlaşmış şirket – olarak, endüstri lideri ürünlerden, uzman desteği ve eğitime kadar her konuda sınıfının en iyisi hizmet için kendini adamış şekilde hizmet vermektedir. Firma, mükemmel üretim kapasitesi, güçlü tedarik zinciri ve Avrupa genelindeki varlığı ile en zorlu taleplere bile en etkili şekilde cevap vermekte ve öngörülemeyen gecikmelere maruz kalmayı en aza indirmeye yardımcı olmaktadır.

İŞLERİ DOĞRU VE ZAMANINDA YAPMAK

İşverenlerin giderek daha büyük sorumluluk almaları ve inşaat ticaretinin bağlantı noktaları olmaları beklenmekte. Bu durum, yüzeysel bilgi seviyelerinin artmasına ve uzmanların yerine genel bilgi sahibi olanların işe alınmasına sebep olmaktadır. Kısa vadeli faydaların mevcut olmasının yanında, uzmanların deneyimlerinden uzaklaşan uzun vadeli verimsiz çözümler, talepleri karşılamak ve kalite standartlarını korumak açısından ciddi sorunlara yol açmaktadır. Bu sorunların farkında olan Armstrong Ceiling Solutions, Avrupa çapında daha güçlü ortaklıklar kurarak müteahhitlerle olan ilişkilerini güçlendirmiştir. Bu ilişkiler markaya farklı pazarlardaki müteahhitlerin becerileri ve karşılaştıkları zorluklar hakkında derinlemesine bilgi, hizmet ve sunduğu desteğin kendileriyle yakından uyumlu olmasını sağlamaktadır. Bu uzmanlığın sürdürülebilirliği, Armstrong Ceiling Solutionsun açık misyonudur. Müteahhitler, maliyet ve inşaat verimliliği açısından en iyi uygulamayı hayata geçirmek için Armstrong Ceiling Solutions’un asma tavan uzmanlarından kapsamlı ve hedefli bir deneyim temin edebilmektedir.

BIM, ASMA TAVAN YAPIM VERİMLİLİĞİNİ SAĞLAMADA ÖNEMLİ ROL OYNUYOR

Dijital çağın, inşaat sektörünün tüm alanlarında sürekli artan bir rol oynaması, verilere titizlikle dikkat edilmesi ve artık bir ihtiyaç yerine zorunluluk haline gelmesine sebep vermektedir. Bina Bilgi Modellemesi (BIM), asma tavan yapım verimliliğini sağlamada da önemli rol oynamaktadır. BIM’in, iş birliği ve karar vermeyi geliştirmedeki katkıları haricinde de avantajları mevcut. Çalışmalarda geriye dönüşün büyük ölçüde azaltılmasını ve başka yerlerde kullanılacak yetenek ve sermayeyi serbest bırakarak masraflı çizimlerin çoğalmasını ortadan kaldırır. Sektörde BIM ile tam donanımlı çalışmalar yapmak yerine, geleneksel metodolijilerle çalışmalarına devam eden birçok kurum ve kuruluş mevcut. Ancak günümüzde, endüstrinin geleceğe dönük teknoloji ve teknikleri benimsemesi, proaktif bir şekilde hepimizin daha verimli bir gelecek inşa etmesini sağlayacak yöntemler bulması için zamanı daralmaktadır.

ÜRÜNLERE VERİMLİLİĞİ İNŞA ETMEK

Servis ve destek, proje verimliliğini artırmaya yardımcı olurken, kurulum kolaylığı ve çevresel sürdürülebilirlik açısından ürünlerin rolünü göz önünde bulundurmak da oldukça önemlidir. Her iki durumda da Armstrong Ceiling Solutions portföyünde verimi inşa eder. Firma, dünyanın önde gelen panel çeşitlerini geliştirmek adına, montajı ve bakımı kolaylaştıran, sahadaki zamanı en aza indiren ve projenin tamamlanmasını hızlandıran taşıyıcı ve kanopi kitleri de dâhil olmak üzere bir dizi mühendislik ürünleri geliştirdi. Son olarak önemli noktalardan birisi de, ürünlerin üretim metodu sayesinde oluşan verimliliğidir. Yüzde 60’ı çevrenin oluşturulmasında ve korunmasında kullanılan materyallerin büyük bir kısmı, hizmet ömürlerini geri dolgu olarak tamamlamaktadır. Geri dönüştürülebilen ve tekrar kullanılabilen ürünler, bu sebeple sürece ve gezegenimize katkı sağlamaktadır. Armstrong Ceiling Solutions ürün yelpazesi arasında, “Cradle to Cradle” (C2C) sertifikası bulunan bir dizi ürün vardır. Bu sertifika, ileriye dönük düşünülerek üretilen ve sonsuza dek tekrar kullanılabilir ürünlere verilmektedir. ABD ve Avrupa’daki bazı projeler için bir gereksinim olan C2C sertifikasının daha yaygın kullanılacağından, müteahhitlere şeffaflık sağlanmasında ve çevrenin gelecek nesiller için korunmasında önemli rol oynayacağından emin olunmaktadır.