Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

AURELIUS EQUITY OPPORTUNITIES, ARMSTRONG CEILING SOLUTIONS’I SATIN ALDI

Armstrong Ceiling Solutions, satın alma sürecinin tamamlanmasının ardından Aurelius Equity Opportunities’in yeni sahipliği onaylandı.

Ağustos 2019’da kalkınma potansiyeline sahip şirketlerin operasyonel iyileştirmesi yoluyla değer yaratmaya odaklanan Avrupa merkezli yatırım şirketi Aurelius Equity Opportunities, firmanın satın alınması için anlaşmaya vardı. İşletme, Armstrong Ceiling Solutions olarak işlem görmekte ve İngiltere’nin kuzey doğusunda iki üretim tesisi ve Birleşik Krallık, Almanya ve İspanya’da olmak üzere üç dağıtım merkezinin yanı sıra iade edilen bölgelerde mineral taşyünü asma tavan plaka ve taşıyıcı satışlarını gerçekleştirmektedir. Armstrong World Industries (“AWI”) EMEA asma tavan işletmesi (Armstrong EMEA) Knauf’un satın alma anlaşmasının kılavuzluğunda gerçekleşmesiyle birlikte, çok sayıda bölgedeki modüler mineral taşyünü asma tavan panelleri ve taşıyıcılarının üretim ve tedarik üzerindeki pazar rekabetini korumak için yine Knauf’un Avrupa Komisyonu tarafından gereken geriye dönük durum (retrospektif) koşulları takip edilerek işlem icra edilmiştir. Devir teslimin sona ermesi için Knauf, onaylanacak bir üçüncü tarafa satılacak olan yeni bir bağımsız grup oluşturmak için belirli bölgelerde taşyünü asma tavan plaka ve taşıyıcı işletmelerini ayırmakla yükümlüdür.

OPERASYONEL UZMANLIĞIMIZI DAHA ÜST SEVİYELERE ÇIKARTMAYI UMUYORUZ

Aurelius Yönetim Kurulu Üyesi Fritz Seemann: “Bu devir alımın tamamlanmış olmasından çok memnunuz ve Armstrong Ceiling Solutions’ı portföyümüzde karşılıyoruz. Bu işlemin tamamlanması, Aurelius’un karmaşık, sektör dışı yapılan satışı gerçekleştirme konusunda uzmanlığının yanı sıra oldukça zorlu piyasa koşullarında işlem yapma kabiliyetini göstermesi bakımından iki kat önemlidir. Armstrong Ceiling Solutions ve yönetim kurulu üyelerini destekleyerek, üretim sektöründeki kapsamlı deneyimlerimizi ve şirketin devam eden büyümesini desteklemek için operasyonel uzmanlığımızı daha üst seviyelere çıkartmayı umuyoruz” dedi.

DAHA GELİŞTİRİLMİŞ VE DAHA GENİŞ BİR ÜRÜN YELPAZESİ SUNACAK

Şu an resmi anlamda Aurelius’a ait şekilde, 2020 yılı, 260’ın üzerindeki çalışanıyla birlikte sağlam, bağımsız ve kârlı bir kuruluş olarak Armstrong Ceiling Solutions için heyecan verici yeni bir sayfa olmuştur. Merkezi Gateshead, Birleşmiş Krallık’ta bulunan şirket, son derece deneyimli ve kendini işine adamış bir ekip tarafından yönetilmektedir. İşlemin tamamlanması, iki tesisin kurum içinde işletme tarafından hizmet verdiği coğrafi pazarlarda satılan tüm taşyünü asma tavan plaka ve taşıyıcı tiplerini üretmesini sağlayan, hem mineral taşyünü asma tavan plaka hem de taşıyıcı üretim alanlarına önemli teknik ve şartname yükseltmeleri sunmak için tasarlanmış kapsamlı ve uzun süreli bir sermaye yatırım programının uygulanmasının yolunu açmaktadır. Aurelius, küresel olarak ve tüm konut harici inşaat sektörlerinde büyüme fırsatlarından yararlanmak için yönetim ekibiyle yakın çalışacaktır. Yeni ürün geliştirilmesi amacıyla yapılacak yatırım, mevcut temel ürün çeşitliliğini geliştirecek ve pazar ihtiyaçlarını karşılayarak daha geliştirilmiş ve geniş bir ürün yelpazesi sunacaktır. Son değişiklikler kapsamında, işletmelerin yeni kimliğini ve değerlerini yansıtmak için Armstrong Ceiling Solutions’ı ve müşterilerini heyecan verici bir yeniden tanımlama yolculuğuna çıkaracak yeni bir marka oluşturulacaktır.

UZMANLIK VE TECRÜBE, YENİ BAĞIMSIZ İŞLETMENİN BAŞARISINI TEMİN EDECEK

Armstrong Ceiling Solutions Genel Müdürü Christophe Lloret Linares ise konuyla ilgili şunları söyledi: “Kilit bir pazar oyuncusu olan Armstrong Ceiling Solutions, Aurelius ile yeni bir dönemin temelini oluşturan mükemmel bir hissedar buldu. Armstrong Ceiling Solutions’ın uzmanlığıyla beraber Aurelius’ın tecrübesi, yeni bağımsız işletmenin başarısını temin edecektir. Çalışanlarımız Aurelius ile iş birliğine başlamaktan büyük heyecan duyuyor, müşterilerimizin ve şirketlerimizin uygulanan önemli yatırım planlarından, yeni stratejik gelişmelerimizden ve kârlı büyümemizden yararlanacağına inanıyorlar.”