Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

SİSTEM ALÜMİNYUM ÇUBUK VE PROFİLLERDE İHRACATIN METALİK YILDIZI OLDU

Bu yıl 25. kuruluş yıldönümünü kutlayan Sistem Alüminyum, İhracatın Metalik Yıldızları’ından biri oldu.  Sistem Alüminyum “Alüminyum Çubuk ve Barlar” kategorisindeki satışlarıyla Türkiye’nin en başarılı ihracatçısı ödülünü kazandı.

Bu yıl 10 milyar dolarlık ihracat hedefi ile yola çıkan İstanbul Demir ve Demir Dışı Metaller İhracatçıları Birliği (İDDMİB), geçen yıl gerçekleştirdikleri ihracatla yıldızlaşan üyelerini ödüllendirdi. 21 farklı kategoride 64 ödül sahiplerini buldu.

İDDMİB tarafından 3 Mayıs 2019’da Rahmi Koç Müzesi’nde düzenlenen “İhracatın Metalik Yıldızları” ödüllerinin sahiplerini bulduğu törende “Alüminyum Çubuk ve Profiller” dalında yurtdışı satışlarıyla en başarılı ihracatçı şirket olarak zirveye yerleşen Sistem Alüminyum’un birincilik Şirket Genel Müdürü Ayhan Yerekaban ve Genel Müdür Yardımcısı Yaşar Yerekaban’a verildi.

Avrupa, Ortadoğu, Afrika ve Kuzey Amerika’da 52 ülkeye yapı-inşaat ve endüstriyel alüminyum profillerin satışını yapan Sistem Alüminyum, 2018 yılında 52 ülkede gerçekleştirdiği toplam ihracat cirosu ile 25 yıllık tarihinin rekor seviyesine de ulaşmış oldu.

Bu başarıları ile “İhracatın Metalik Yıldızı” ödülüne layık görülen firma, geçen yıl yayımlanan İSO 500 listesinde 90 sıra birden yükselişle 341. sıraya yerleşmişti. Sistem Alüminyum’un yöneticileri, ürün çeşitliliği ve kapasite artışlarına yönelik tesis yatırımlarına ara vermeksizin devam ettiklerini, pazarlama ve satış faaliyetleri yaptıkları ülke sayısını artırmayı ve buralardaki cirolarını daha da büyütmeyi hedeflediklerini ifade etti.

YENİ BİR PRES HATTI DAHA KURULACAK

Tekirdağ-Ergene’de kurulu olan, 750 personele sahip tesislerinde 7 adet pres ile yıllık 50.000 ton alüminyum ekstrüzyon profil ve iki hatta yıllık 4,2 milyon m² alüminyum kompozit panel üretim kapasitesine sahip olan Sistem Alüminyum’da 2019 yılı içinde yeni bir pres hattının kurulumu daha tamamlanmış olacak.

Stratejik yatırımlarıyla üretim teknolojisini ve teknik alt yapısını geliştiren Sistem Alüminyum; yapı ve inşaat sektöründe olduğu kadar, sürekli yatırımlarla büyüttüğü AR-GE laboratuvarında sürdürülen yeni alaşım çalışmalarıyla ile havacılık, otomotiv, beyaz eşya ve savunma sanayi gibi sektörlerin ihtiyaçlarına yönelik nitelikli ekstrüzyon alüminyum profil ürünler arz ediyor, müşterilerine proje ve tasarım desteği de sağlıyor.