Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

DAIKIN’IN KOMBİ KAMPANYASI GÜMÜŞ EFFIE ÖDÜLÜNÜ GETİRDİ

İklimlendirme sektörünün öncü markası Daikin, ödüllerine bir yenisini ekleyerek, başarısını tescilledi. Reklamcılar Derneği (RD) ve Reklamverenler Derneği (RVD) tarafından Effie Worldwide Inc. işbirliğiyle düzenlenen Effie Türkiye Yarışması’na ‘Aradığına Değen Kombi Kampanyası’ isimli çalışmasıyla katılan Daikin, başvurunun en çok olduğu en zor kategorilerden biri olarak kabul edilen ‘Dayanıklı Eşya-Küçük Ev Aletleri’ kategorisinde Gümüş Effie ile ödüllendirildi. Daikin, bundan önceki yıllarda da Effie ödülüne layık görülmüştü.

En etkili reklam ve pazarlama iletişimi kampanyalarının ödüllendirildiği 12’nci Effie Türkiye Yarışması’nda gümüş Effie Daikin’in oldu. Başvurunun en yüksek olduğu, dolayısıyla ödüle ulaşmanın en zor olduğu kategorilerden biri olan Dayanıklı Eşya-Küçük Ev Aletleri’ kategorisinde ‘Aradığına Değen Kombi Kampanyası’ ile katılan Daikin, 17 kişiden oluşan jürinin değerlendirmesi ile gümüş Effie’nin bu yılki sahibi oldu.

İklimlendirme sektörünün yenilikçi markası Daikin, üstün teknolojili klimalarıyla pazarın nabzını tutarken, ısıtma pazarında da atağa geçerek dünyanın en küçük hacimli kombisini yarattı.

Benzersiz Daikin teknolojisi ve kalitesini taşıyan kombi, sessiz çalışmasının yanı sıra tasarruf ve dayanıklılık açısından da fark yaratacak özelliklere sahipti. Sadece Daikin bayilerinde satılan ve ebatlarıyla dünyanın en az yer kaplayan kombisi olan bu ürünün üstün özelliklerini yaratıcı bir dille vurgulayan ‘Aradığına Değen Kombi Kampanyası’ büyük başarı kazandı.

Kampanya başladığı andan itibaren bir önceki yılın aynı dönemine göre satış grafiğinde hızlı bir artış gözlendi. Daralan pazar koşullarına rağmen kampanya döneminde satış adedini yüzde 81 oranında artıran Daikin kombi, sonrasında devam eden satışlarla yüzde 93’lük bir artış yakaladı. Yaratıcı ajans Gode İstanbul ve medya satın alma ajansı Speed Medya tarafından tasarlanan kampanya, ölçülebilir satış başarısı ile gümüş Effie’ye layık görüldü.

27’si sektörel ve 14’ü özel olmak üzere toplamda 41 kategoride gerçekleşen Effie Türkiye Yarışması, Reklamcılar Derneği (RD) ve Reklamverenler Derneği (RVD) tarafından Effie Worldwide Inc. işbirliğiyle düzenleniyor.

KAMPANYA KÜNYESİ
Reklamveren: Daikin Türkiye
Reklamveren Yetkilileri: Murat Kurt, Roza Sarı
Reklam Ajansı: Gode İstanbul
Yönetici Yaratıcı Yönetmen: Tarkan Barlas
Yaratıcı Ekip: Eylül Dalgalı, Murat Cimagil, Evren Kuzman
Müşteri Direktörü: Deniz Kavuk
Müşteri Süpervizörü: Cansu Serçek
Prodüksiyon Şirketi: Hacıyatmaz
Yönetmen: Ali Can Zeren
Fotoğrafçı: Fırat Meriç
Müzik: Kerem Doğrar (Tricks Audio Music Production)