Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

REHAU SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK VE İKLİM LİDERLİĞİNDEKİ 50 ŞİRKETTEN BİRİ OLDU

Ürün tasarımından geri dönüşümüne kadar kapalı bir döngüde değer zincirleri yaratan REHAU, TBD Medya Grup ile Birleşmiş Milletler’in ortaklaşa yürüttüğü bir proje olan “Sürdürülebilirlik ve İklim Liderliğindeki 50 şirket”ten biri oldu.

Doğal kaynakları sınırlı olan dünyada, bu kaynaklara sorumluluk bilinciyle yaklaşan ve sürdürülebilirlik konusunda çalışmalar yürüten REHAU, “Sürdürülebilirlik ve İklim Liderliğindeki 50 Şirket”ten biri seçildi.

TBD Medya Grup ve Birleşmiş Milletler projesi olan “Sürdürülebilirlik ve İklim Liderleri” kampanyasının amacı; sürdürülebilirliğe dikkat çekmek ve şirketlere bu konuda verdikleri taahhütleri uluslararası bir izleyici kitlesi önünde sunmalarını sağlayacak bir platform sunmak.

REHAU Group CEO’su William Christensen

Bir aile şirketi olarak REHAU’nun gelecek nesillere karşı sorumluluğunu yerine getirek için uzun vadeli bir yaklaşımı benimsediğini dile getiren REHAU Group CEO’su William Christensen, “Sürdürülebilirlik ve İklim Liderliği’ndeki 50 şirketten biri olmak, 20 binçalışanımızın sürdürülebilirlik ve iklimi koruma konularında daha iyi olma çabalarına devam edebilmeleri için gerçek bir teşviktir. Özetle, döngüsel ekonomiler söz konusu olduğunda öncülük etmek istiyoruz” diye konuştu.

REHAU, 2025 yılına kadar grup genelinde geri dönüşüm oranını yüzde 15’in oldukça üzerine çıkarmayı ve aynı zamanda CO2 emisyonlarını en az yüzde 30 azaltmayı planlıyor.

“Sürdürülebilirliğin güven, güvenilirlik ve yenilik gibi üç ana değeri temel alan bir felsefe olduğuna inanıyoruz. Yaşam kalitesini iyileştirmek için ileriye dönük teknolojiler geliştirmek istiyoruz” diye ekleyen REHAU Group Denetim Kurulu Üyesi Dr. Veit Wagner, üretimde yeni malzemeler yerine geri dönüştürülmüş malzemeler kullanmanın CO2 emisyonlarını yüzde 88’e varan oranlarda azaltabileceğini söylüyor. REHAU, doğal kaynak dostu dayanıklı polimer sistemlerinin üretimine ek olarak, tüketici sonrası ve endüstri sonrası atık malzemelerin yüksek kaliteli işlenmesine ve yeniden kullanımına odaklanmaktadır. REHAU, mobilya, inşaat ve otomotiv endüstrilerindeki tüm faaliyetlerinde halihazırda geri dönüştürülmüş malzemeleri kullanarak yüksek kaliteli ürünler geliştirmekte ve üretmektedir.

REHAU Group, Mayıs 2020’de BM Küresel İlkeler Sözleşmesi’ni imzalayarak sorumlu kurumsal yönetişime ve sürdürülebilirliğe olan bağlılığını açıkça ortaya koymuştur. Christensen, “Sürdürülebilirlik stratejimizi değerlendirmek için tüm birimlerimiz sürekli olarak ortaklaşa çalışıyoruz ve bu stratejiyi geliştirmeye devam ediyoruz” diye ekliyor.

Konu hakkında ek bilgilere ve “REHAU: Pushing circular economy with strong conviction and future generations in mind (REHAU: Gelecek nesilleri göz önünde bulundurarak döngüsel ekonomiyi kararlılıkla uygulamaya koymak)” başlıklı videoya www.50climateleaders.com/rehau ve
www.rehau.com/sustainability adreslerinden ulaşabilirsiniz.

REHAU Group polimer konusunda uzmanlaşmıştır ve yıllık cirosu 3,3 milyar Euro’yu aşmaktadır. Bağımsız ve istikrarlı bir aile şirketidir. Dünya çapında 170’ten fazla ülkede yaklaşık 20.000 çalışanı ile faaliyet göstermektedir. Avrupa’da REHAU’nun 12.000 çalışanı bulunurken, bunun 8.000’i Almanya’da çalışmaktadır. REHAU inşaat, otomotiv ve sanayi alanlarına yönelik çözümler üretmektedir. REHAU 70 yılı aşkın süredir polimer ürünlerini daha hafif, daha kullanışlı ve daha güvenli hale getirmek için çalışıyor ve dünyanın her yerindeki ülkelere yenilikçi ürünler sağlıyor.