Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

YTONG AKADEMİ ONLİNE EĞİTİM VE SEMİNERLERLE SÜRÜYOR

Yapı malzemesi sektörünün lider kuruluşu Türk Ytong, üniversitelerde düzenlediği tanıtım seminerlerini ve mimarlık bölümü öğrencilerine yönelik verdiği Gazbeton Dersleri’ni pandemi önlemleri kapsamında online olarak sürdürüyor.

Kuruluşundan bu yana topluma ve sektöre sürdürülebilir değer katmaya, bilgiyi paylaşarak yaygınlaştırmaya odaklanan Türk Ytong’un eğitim çalışmaları, Ytong Akademi çatısında devam ediyor. Sektör profesyonellerine ve mühendis, mimar adaylarına yönelik birçok eğitim ve bilgilendirme çalışması yürüten Türk Ytong, üniversite-sanayi iş birliği kapsamında ürün ve uygulama semineri ve seçmeli Gazbeton Dersleri düzenliyor.

GAZBETON DERSLERİ ONLINE OLDU

Ytong Akademi çatısı altında üniversitelerde devam eden Gazbeton Dersleri, bu yıl pandemi önlemleri kapsamında online olarak başladı. Yıldız Teknik Üniversitesi’nde ve Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’nde uzaktan eğitim şeklinde başlayan dersler 14 hafta sürecek.

TEORİ VE PRATİĞİ BİRLEŞTİRİYOR

Dünyada son yüzyılda geliştirilen en yararlı yapı malzemelerinden biri olan gazbetonun mimar adaylarına tüm yönleriyle aktarıldığı derslerde, malzemenin mimari tasarım ve uygulama alanlarıyla ilişkisi, ısı yalıtımı ve enerji verimliliği, yangın ve deprem emniyeti, çevreyle uyum gibi özellikleri ele alınıyor.

11 YILDA 1.300’ÜN ÜZERİNDE MİMAR ADAYI KATILDI

Son yıllarda yapı sektöründeki önemli dijitalleşme adımlarından olan BIM-Yapı Bilgi Modellemesi uygulamalarını da içeren dersler, Mak. Y. Müh. Nuri Ertokat öncülüğünde, Türk Ytong teknik uzmanlarının katılımıyla yürütülüyor. Sektörden deneyimli mühendis ve mimarların da katılarak kendi pratiklerine uygun konularda katkı sağladığı dersler, öğrencilerin uzmanlaşmasına destek oluyor. Teori ve pratiğin bir arada sunulduğu Gazbeton Dersleri’ne 11 yılda bin 300’ün üzerinde mimar adayı katıldı.

SEMİNERLER DE ONLINE

Gazbeton Dersleri’nin yanı sıra Türk Ytong’un üniversitelerde düzenlediği eğitim ve tanıtım seminerleri de uzaktan eğitim şeklinde devam ediyor. Eğitim iş birlikleri için www.ytongakademi.com adresinden iletişime geçilerek bilgi alınabilir.