Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

YURTBAY ŞİRKETLER GRUBU KURUCUSU ZEKİ YURTBAY YAŞAMINI YİTİRDİ

Yarım asrı aşkındır gerçekleştirdiği çalışmalar, ticari ahlakı ve ülkemizin sanayisine çok değerli katkıları ile herkesin yakından tanıdığı ve sevdiği Yurtbay Şirketler Grubu’nun Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı değerli iş insanı Zeki Yurtbay, tedavi gördüğü Acıbadem Altunizade Hastanesi’nde, çoklu organ yetmezliğine bağlı olarak vefat etti.

82 yıllık yaşamına birçok başarı sığdıran Zeki Yurtbay, binlerce insana sağladığı istihdam ve ülke ekonomisine katkısıyla her zaman öncü olan çok kıymetli bir iş insanıydı.

Disiplini, mütevazı kişiliği ve iş ahlakı ile çevresi tarafından her zaman saygıyla anılan ve sevilen Zeki Yurtbay, ülkesi için “sadece en iyisi” vizyonuyla ömrünü hep daha iyisi için mücadeleye adamış, 14 yaşında atıldığı ticari hayatı ile başarı öyküsü örnek olmuş değerli bir isim.

İtibarlı ve güvenilir olmayı ticari ahlakının mihenk taşları olarak belirleyen Yurtbay, birikimiyle çeşitli yatırımlar yaparak topluma ve ülkesine her zaman faydalı bir insan olabilmeye öncelik gördü. 1950’li yılların başlarında atıldığı ticareti, her zaman bu topraklar için nasıl fayda sağlayabilirim düşüncesi ile yönlendirmiş, bu bakış açısıyla önce 1955 yılında Zonguldak Çaycuma’da Yurtbay Tuğla ile üretimi başlatmıştır.

Daha sonraki yıllarda yapı kimyasalları ve seramik sektörünü de çok değerli katkılarda bulunan Zeki Yurtbay, Delta Tuğla, Yurtbay Yapı Kimyasalları ve Yurtbay Seramik markaları ile binlerce insana istihdam sağlamıştır, sağlamaya da devam etmektedir.