Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

MANÇO MİMARLIK ÜST ÜSTE İKİ ULUSLARARASI ÖDÜLÜN SAHİBİ OLDU

Manço Mimarlık tarafından tasarlanan Mardin’de Cami projesi, The Architecture Community TAC Dünya Tasarım Ödülleri 2020’de “Kamusal Yapı Konsept” kategorisinin kazananı olurken, Moulin Rouge Dans Okulu projesi ise Fransa, Danimarka, Vietnam, Tunus, Arjantin, Mali, Güney Kore, Türkiye, İran ve Ruanda’dan projeler ile birlikte “Tasarlanmış” kategorisinde 34. Dönem World Architecture Community WA 10+5+X Ödülü’nü kazananlar arasında yer aldı.

Manço Mimarlık tarafından tasarlanan Mardin’de Cami ve Moulin Rouge Dans Okulu projeleri art arda iki uluslararası ödül kazandı.

KAMUSAL YAPI KONSEPT KATEGORİSİNİN KAZANANI MARDİN’DE CAMİ PROJESİ

Manço Mimarlık tarafından ulusal yarışma için tasarlanan Mardin’de Cami projesi, The Architecture Community TAC Dünya Tasarım Ödülleri 2020’de Kamusal Yapı Konsept kategorisinde kazanan proje oldu.

Dünyaca ünlü mimarlık ofisi Gensler’in ortaklarından Randy Guillot, ABD’nin önde gelen mimarlık okullarından Pratt Institute profesörlerinden Edwin Zawadzki gibi isimlerden oluşan uluslararası jürinin değerlendirmeleri sonucunda ödüle layık görülen proje, daha önce de 32. Dönem World Architecture Community 10+5+X ve 2019 UDAD Urban Design & Architecture Design ödüllerini kazanmıştı.

MOULIN ROUGE DANS OKULU PROJESİ WA 10+5+X ÖDÜLÜ’NÜ KAZANANLAR ARASINDA

Yine Manço Mimarlık tarafınca uluslararası bir yarışmaya sunulan Moulin Rouge Dans Okulu projesi de daha önceki dönem kazananları ve onursal üyelerin oluşturduğu jürinin değerlendirmeleri sonucunda; Fransa, Danimarka, Vietnam, Tunus, Arjantin, Mali, Güney Kore, Türkiye, İran ve Ruanda’dan projeler ile birlikte “Tasarlanmış” kategorisinde 34. Dönem World Architecture Community WA 10+5+X Ödülü’nü kazananlar arasında yer aldı.

Mimarlık ve şehir plancılığı alanındaki çalışmaları ile uluslararası tanınırlığa sahip Dr. Mimar Süha Özkan tarafından 2006 yılında kurulan ve onlarca farklı ülkeden binlerce mimar, akademisyen ve mimarlık öğrencisinin yer aldığı World Architecture Community’nin onursal üyeleri arasında; Mario Botta, Massimiliano Fuksas, Ken Yeang, Fumihiko Maki, Kenneth Frampton, Doğan Hasol, Mehmet Konuralp, Emre Arolat, Gökhan Avcıoğlu gibi dünyanın ve Türkiye’nin önde gelen isimleri bulunuyor.

Birçok farklı ülkede yer alan tamamlanmış ve tasarım aşamasındaki nitelikli mimari projelerin yılda üç kez, onursal üyeler ve daha önceki ödülleri kazananlardan oluşan jürinin ve topluluk üyelerinin oyları ile seçildiği WA Ödülleri 2008 yılından beri veriliyor.