Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

THE DNA PARİS DESIGN AWARDS 2020’DEN İKİ ÖDÜL BİRDEN

XL MİMARLIK+MÜHENDİSLİK

XL Mimarlık+Mühendislik, Paris merkezli mimarlık, iç mimarlık, peyzaj tasarımı, ürün tasarımı ve grafik tasarım ana kategorilerinde projelerin ödüllendirildiği The DNA Paris Design Awards 2020’de “İrme Elektrik Genel Merkez Binası” ve “WITHCO Coworking Space” projeleri ile iki ayrı ödülün sahibi oldu.

2004 yılında İzmir’de, Yüksek Mimar Arda Işık tarafından, “Var olduğumuz ve ürettiğimiz çevrenin mimarlık yoluyla değiştirilebileceğine” dair inançla kurulan XL Mimarlık+Mühendislik, yetenekli, deneyimli ve çalışkan bir tasarımcı ekibine sahip. Kendine özgü tasarım stratejisi ve söylemiyle ayrımlaşan XL Mimarlık+Mühendislik, mimari projelendirme için stratejik planlama, tasarım odaklı düşünme ve sanat yoluyla bütünsel bir yaklaşım öneriyor. XL Mimarlık+Mühendislik; yurt içinde ve yurt dışında okul kampüsü, spor yapısı, ofis binası, konut, lojman, alışveriş merkezi, kent meydanı, müze, genel merkez gibi farklı tipolojilerdeki pek çok yapının proje müellifi olarak faaliyetlerine devam ediyor. Mimar Arda Işık’ın liderliğinde stratejik planlama, küresel tasarım düşüncesi ve sanat yoluyla mimari tasarıma bütünsel bir yaklaşım sunan XL Mimarlık+Mühendislik, Paris merkezli The DNA Paris Design Awards’da iki ayrı proje ile ödül almaya hak kazandı. Uluslararası jürinin mimarlık, iç mimarlık, peyzaj tasarımı, ürün tasarımı ve grafik tasarım ana kategorilerinde dünyanın hemen her yerinden başvuru yapan çok sayıda projeyi değerlendirdiği yarışmada Withco Coworking Space yapısı “Mimarlık/Yenileme” kategorisinde Birincilik Ödülü’ne, İrme Elektrik Genel Merkez Binası ise “Grafik Tasarım/Renkli Proje” kategorisinde “Honorable Mention” ödülüne layık görüldü.

WITHCO COWORKING, ANA KURGUSUYLA KULLANICISINI KATILIM İÇİN YÖNLENDİRİYOR, TEŞVİK EDİYOR

XL Mimarlık+Mühendislik’e yarışmada birincilik ödülünü getiren, İzmir’deki Withco Coworking Ofis Alanı, yenilenmiş bir depo yapısında yer alan paylaşımlı ofis yapısı olarak kurgulandı. 75 ofis odası, 45 masa ünitesi, 98 kişilik amfi, toplantı odaları, kafe, restoran, girişimci hızlandırıcı kampüs alanı, YouTube stüdyosu ve ortak alanlardan oluşan proje, ana kurgusu ile kullanıcısını katılım için yönlendiriyor ve teşvik ediyor.

YÜKSEK STANDARTLARDA BİR GENEL MERKEZ BİNASINA DÖNÜŞTÜRÜLDÜ

“Grafik Tasarım/Renkli Proje” kategorisinde ‘’Honorable Mention’’ ödülünün sahibi olan, İzmir’deki İrme Elektrik Genel Merkez Binası ise, halihazırda eski bir depo binası olarak kullanılan bir yapının XL Mimarlık+Mühendislik tasarımıyla perakende, toptan satış, depolama, ofis ve ağırlama alanı ile eğitim ve rekreasyon alanlarının bir arada çalıştığı; elektrik, mekanik ve otomasyon sistemleriyle her parçası kontrol edilen, yüksek standartlarda bir genel merkez binasına dönüştürülmesiyle elde edildi.