Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

FİKİRTEPE’NİN KENDİ İÇİNDE AÇIK TERAS BAHÇELERİ OLAN İLK PROJESİ: ELITE CONCEPT

28 yıldır yaşama değer katan projeler üreten Şua İnşaat’ın yerli ve yabancı gayrimenkul yatırımcılarının gözdesi Kadıköy Fikirtepe’de konumlanan hemen teslim projesi Elite Concept, 1+1, 2+1 ve 3+1 daireleriyle dikkat çekiyor.

Eğlence, kültür, alışveriş ve yatırım avantajlarını bir arada sunan Fikirtepe’nin kendi içinde açık teras bahçeleri bulunan ilk projesi Elite Concept, dünyaca ünlü camlarla dizayn edilen sıra dışı cephe mimarisi, özel tasarım mobilya, kapı, granit ve pencere sistemleri gibi pek çok özelliğiyle elit bir yaşam konseptinin kapısını aralıyor. Elite Concept’te, kamu bankaları öncülüğünde başlatılan konut kredisi kampanyası kapsamında yüzde 10 peşinat, 0,64’lük faiz oranı, 12 aya kadar ödemesiz ve 15 yıla varan uzun vade fırsatı da sunuluyor. Şua İnşaat tarafından “Yaşamın merkezinde, İstanbul’un ortasında” elit bir konsept vizyonuyla hayata geçirilen Elite Concept, 24 katlı 3 blokta 1+1’den 4+1’e kadar çeşitli büyüklük ve özellikte 785 konut, 26 ticari ünite ve sosyal yaşam alanlarından oluşuyor. Elite Concept’in yüzde 30’u 1+1 dairelerden, yüzde 70’i ise 3+1 ve 2+1 dairelerden oluşuyor. Ayrıca projede 4 adet 4+1 daire bulunuyor. Pandemi sonrası normalleşme sürecinin başlamasıyla birlikte kamu bankaları öncülüğünde başlatılan konut kredisi kampanyasına Elite Concept projesiyle destek veren Şua İnşaat; yüzde 10 peşinat, 0,64’lük faiz oranı, 12 aya kadar ödemesiz ve 15 yıla varan uzun vade fırsatı ile konut sahibi olmayı kolaylaştırıyor.

1+1, 2+1 VE 3+1 DAİRELERİ KİMLER TERCİH EDİYOR?

Elite Concept’te, 1+1 daireler 65 ila 87 metrekare arasında değişiyor. 1+1 daireler diğer konut tiplerine göre alım gücünün daha yüksek olması ve kısa sürede kiraya verilebilmesi nedeniyle en cazip konut yatırımı seçeneği olarak öne çıkıyor. Özellikle yalnız yaşayanlar, yeni evlenmiş çiftler, iş insanları ve çalışanlar ile üniversite öğrencileri 1+1 daireleri tercih ediyor. Küçük bir alana sahip olmaları nedeniyle ekonomik bir yaşam sunan 1+1’ler, tayin nedeniyle belli sürelerde şehir değiştirmek durumunda olan memurlar tarafından da yoğun ilgi görüyor. Ayrıca 1+1 daireler home-ofis olarak da yoğun şekilde tercih edilebiliyor. Amerikan mutfaklı ya da kapalı mutfaklı 2+1 dairelerin büyüklükleri ise 97 ila 140 metrekare arasında değişiyor. 2+1’ler hem yatırımlık hem de oturumluk ev sahibi olmak isteyenler tarafından yoğun ilgi görürken, 169 metrekareden başlayan ve genellikle oturum amaçlı olarak tercih edilen 3+1 daireler ise kalabalık ve çocuklu ailelerin yanı sıra geniş daire sevenlerin beğenisini topluyor.

FARKLI ULAŞIM ALTERNATİFLERİNİN KESİŞİM NOKTASINDA

Elit bir yaşam konsepti ve yüksek kazanç vadeden Elite Concept; kara, deniz, hava yolu ve raylı sistem gibi pek çok farklı ulaşım alternatifinin kesişim noktasında konumlanıyor. E-5 karayoluna 1 dakika mesafede, metro ve metrobüsün yanı başında yer alan Elite Concept yaklaşık olarak; Bağdat Caddesi’ne 6 dakika, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’ne 5 dakika, Avrasya Tüneli’ne ve Harem Arabalı Vapur İskelesi’ne 8 dakika, Kadıköy Vapur İskelesi’ne, Moda Sahili’ne ve Kalamış Marina’ya 10 dakika, İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’na 20 dakika, Akasya AVM’ye 400 metre ve Emaar Square Mall’a ise 1 km mesafede konumlanıyor. Projenin çevresinde birçok eğitim kurumu ve hastane de yer alıyor.

DÜNYACA ÜNLÜ CAMLARLA TASARLANAN ÖZEL CEPHE MİMARİSİ

Elite Concept, bir yanda adalar, deniz ve tarihi yarımadanın göz alıcı siluetini diğer yanda Çamlıca’yı gören İstanbul’un dört bir yanına hâkim manzarasıyla dikkat çekiyor. Yüzde 90 cam panoramik cephe mimarisi ile bu manzarayı kesintisiz olarak izleyebilmeyi mümkün kılan projede, modern zamanların Babil Kulesi olarak adlandırılan Dubai’deki Burj Al Khalifa ve dünyanın en yüksek kulesi olmaya hazırlanan Cidde’deki Jeddah Tower gibi prestijli projelerde kullanılan Amerikan menşeli Guardian markasının reflekte camları tercih edildi. Güneşe karşı yüksek performanslı koruma imkânı tanıyan bu özel camlar, daire içlerinde ısı ve morötesi ışık artışına neden olabilecek güneş enerjisini en aza indirirken, maksimum aydınlık sağlıyor. Daire içlerinin dışarıdan görünmesini önleyen camlar sayesinde perde kullanmadan günün her saatinde manzaranın keyfini çıkarmak mümkün.

DAİRELERİ SARAN BALKONLAR

Dairelerin etrafını çepeçevre saran balkonları sayesinde her odadan balkona çıkış imkânı bulunan Elite Concept, yüksek katlı projelerde eşine az rastlanır şekilde açılabilen camlarıyla farklılaşıyor. Bu sayede sakinlerine manzarayı kusursuz bir şekilde izleme, hava alma ve pencere temizliğinin daireler tarafından kolaylıkla yapılabilmesi imkânını tanıyor.

AİDATLARI AZALTAN DOĞAYA DOST AKILLI EV KONSEPTİ

Akıllı telefon ya da tabletlerle internet bağlantısı üzerinden kontrolü sağlanabilen akıllı ev konsepti ile hayatı kolaylaştıran proje, doğaya dost sürdürülebilir bir yaklaşımla planlandı. Elite Concept’teki tüm peyzaj alanlarının sulaması ve klozet rezervuarlarında kullanılacak su ihtiyacı; banyo ile mutfakta kullanılan sular ve yağmur sularının arıtılmasıyla elde edilen gri su arıtma sistemi ile gerçekleştiriliyor. Ayrıca ortak alanların aydınlatma ve sıcak su ihtiyacı için de güneş panelleri sayesinde güneş enerjisinden yararlanılıyor. Bu uygulamalarla elde edilen tasarrufla, işletme maliyetlerinin minimuma düşürülmesi ve aidatların azaltılması hedefleniyor.

ÇARŞI CADDEDEKİ MAĞAZALAR, TÜM TEMEL İHTİYAÇLARA YANIT VERECEK

Yüzde 75’i sosyal donatı ve peyzaj alanlarına ayrılan Elite Concept’in sosyal tesisleri içinde; kapalı havuz, sauna, buhar odası, fitness center, cafe, süs havuzları, koşu ve yürüyüş parkurları, çarşı otoparkı ve kapalı otopark yer alıyor. Ayrıca bölgenin kendi içerisinde açık teras bahçeleri bulunan ilk projesi olma özelliğini taşıyor. Blok zeminlerinde yer alan çarşı caddedeki mağazaların ise tüm temel ihtiyaçlara yanıt verecek şekilde tasarlanması planlanıyor.

ÖZEL TASARIM MOBİLYA, KAPI, GRANİT VE PENCERE SİSTEMLERİ

Elite Concept’in mobilya, dolap, kapı, granit ve pencere sistemleri gibi pek çok detayı Şua Şirketler Grubu çatısı altında faaliyet gösteren Elite Design bünyesinde projeye özel olarak tasarlanıp üretildi. Yüksek kaliteye sahip özgün tasarımlarla donatılmış projede, standartlar kapsamında yeterli olan C-35 yerine deprem dayanımı daha yüksek olan C-45 beton kullanıldı.