Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

MESA BULUNDUĞU BÖLGELERDE YAŞAM STANDARTLARINI YENİDEN BELİRLİYOR

Konut faizlerindeki indirim ve ödeme kolaylığı fırsatı, bulunduğu bölgelerde yaşam standartlarını yeniden belirleyen, konut sektörünün 50 yıllık güvenilir markası MESA projelerinden ev sahibi olmayı kolaylaştırıyor.

Türkiye’de inşaat sektörünün öncü ve güvenilir markası MESA’nın İstanbul’daki MESA Çubuklu 28, MESA Orman, Mesa Koz, Mesa Cadde, Yeşilyaka Koru, Yeşilyaka Su ve Ankara’daki Park Mozaik projelerine, Halkbank, Vakıfbank ve Ziraat Bankası ile katılım bankalarının konut kredisi faiz oranlarında indirime gitmesiyle ilgi yoğunlaştı. Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank’ın yanı sıra katılım bankalarından Ziraat Katılım ve Vakıf Katılım’ın birinci el/sıfır konut alımlarında konut kredisi için sağladığı imkân konutta tercihini MESA’dan yana kullanmak isteyenleri harekete geçirdi. MESA şimdiye kadar Türkiye ve yurtdışında yaklaşık 100.000’den fazla konuta imza attı. Yaklaşık 350 bin kişi, MESA kalitesiyle ve güvencesiyle yaşamlarını sürdürüyor. Bugün üçüncü nesilleri ağırlayan MESA konutları, konutta öncü olmanın da ötesine geçerek bir ‘yaşam markası’ haline dönüştü.

MESA ÇUBUKLU 28’İN BAHÇELİ VİLLA BLOKLARI SATIŞA ÇIKTI

MESA, Çubuklu’daki bahçeli villa bloklarının teslime hazır olduğu MESA Çubuklu 28, bir tarafta eşsiz orman manzarası bir tarafta ise panoramik boğaz manzarasıyla eşsiz bir yaşam sunmaya devam ediyor. Sadece 80 bağımsız bölüm ve 1 ticari alanı ile butik bir yaşamın kurgulandığı MESA Çubuklu 28, zevk ve prestij sahibi detaylarıyla Çubuklu’nun en özel noktalarından birinde yer alıyor. Az katlı mimarisi ve estetik detaylarıyla bölgenin doğal dokusuna uyumlu şekilde tasarlanan MESA Çubuklu 28, geleneksel MESA kalitesi ve yüksek standartları ile buluşarak, ayrıcalıklı yaşam alanlarını sunuyor. 3+1’den 6+2’ye kadar farklı seçeneklerle bahçeli villa bloklarının da satışa çıktığı MESA Çubuklu 28’de; 1+1, 2+1, 3+1, 4+1 flat ve dubleks daire seçenekleriyle toplam 80 bağımsız bölümde hayat başladı. Kampanya kapsamında MESA Çubuklu 28’de birinci el/sıfır konut alımlarında konut kredisi için 12 ay ödemesiz olmak üzere 180 aya varan vade ve aylık 0,64 faiz imkânı tanınıyor.

EVİN İÇİNDE DOĞAYLA BÜTÜNLEŞTİREN PROJE MESA ORMAN: “EN İYİ KONUT”

İstanbul’un nefes alan noktalarından Beykoz Çubuklu’da yükselen MESA Orman, doğal göl ve ormanın yanı başındaki konumuyla doğanın tüm tonlarını kucaklıyor. Az katlı, güneşi ve doğayı doyasıya yaşayabileceğiniz yatay mimari tasarıma sahip bloklarda sadece 219 daire ile butik ve özgün bir yaşam sunan MESA Orman, yeşil ile kurduğu bağ sayesinde metropol yaşamından uzak bir dünya vaat ediyor. Her detayı konfor ve doğa gözetilerek tasarlanan, yüksek tavanlı, ferah ve geniş odalı dairelerin camları yeşile ve kuş cıvıltılarına açılıyor. Odağına aileleri alarak tasarlanan MESA Orman’da büyüklükleri 125 ile 300 metrekare arasında değişen 2+1’den 6+1’e kadar farklı daire seçenekleri yer alıyor. Geniş balkon, bahçe ve teras seçeneklerinin sunulduğu MESA Orman’da cam yüzeyler sayesinde doğa manzarası iç mekânlara doluyor, gün ışığından en yüksek düzeyde faydalanılabiliyor. “Devam Eden-En İyi konut” ödülüne layık görülen MESA Orman, temas edilen her noktada doğadan bir parça sunuyor. Yaratıcı bir mimariyle doğanın yaşam alanlarına taşındığı, geniş cam tasarımlar sayesinde doğa manzarasının içeriye dolduğu MESA Orman’ın örnek dairesi doğayla iç içe yaşamın sinyallerini şimdiden veriyor.

MESA KOZ, FERAH VE KONFORLU DETAYLARLA YATIRIMIN VE PRESTİJİN ADRESİ

MESA KOZ’da yüksek yaşam standartlarına, tarihi yarımadaya kadar uzanan, deniz ve kentin yer aldığı panoramik eşsiz manzara da eşlik ediyor. Kusursuz ve konforlu bir iş ortamı sunmak için tasarlanan ve satışa çıkan MESA KOZ’un yüksek standartlı home ofisleri ise tarihi yarımada manzarasına hâkim, kişiye özel tasarım esnekliği sunan ve ferahlık hissi veren 67 metrekare ile 1373 metrekare arasında değişen büyüklüklere sahip. MESA KOZ, ünlü gurme restoran ve kafeleri, kat bahçeleri, Lounge katı, spor salonu, 7 gün 24 saat kesintisiz concierge, housekeeping, güvenlik, resepsiyon hizmeti ve kapalı otoparkı ile home ofis sakinlerine ayrıcalıklı iş yaşamının kapılarını aralıyor. Yarım kat ve tam kat home ofis seçeneklerinin de sunulduğu Mesa Koz’da, home ofisler Mayıs 2021’de teslim edilecek. Estetik tasarımı ve yüksek yaşam standartları ile bölgesinin referans projesi MESA KOZ, 307 bağımsız bölümden ve 28 kattan oluşuyor. MESA KOZ’da çok özel bir Lounge’ın hizmet vereceği 19’uncu katın yanı sıra perakende, yarım kat ve tam kat home ofis seçenekleri bulunuyor. İstanbul’un en önemli kesişim noktalarından Kozyatağı Kavşağı’nın hemen yanı başında yer alan MESA KOZ’dan 3 metro durağına yürüme mesafesinde ulaşılabilecek. Avrasya Tüneli, E-5, TEM’e direkt bağlantısı ile boğaz köprülerinin her üçüne birden kolay ve doğrudan bağlanma imkânı sağlayan MESA KOZ, Bağdat Caddesi ve Caddebostan sahiline 5 dakika mesafede yer alıyor. Kampanya kapsamında home ofis alımlarında 180 aya varan vade ve aylık 0,64 faiz imkânı tanınan Mesa Koz’da yüzde 5 peşinat ile ödemeler teslimde başlayacak.

SOSYAL YAŞAMIN YENİ BULUŞMA NOKTASI: MESA CADDE

Gayrimenkul sektörünün güçlü temsilcileri MESA, ASLAN YAPI ve CABA ortaklığındaki MESA CADDE yaşamı, alışverişi, denizi ve doğayı aynı caddede buluşturan konsepti ile fark yaratıyor. Proje, mağazalar, cafeler ve restoranlarla donatılmış Alışveriş Caddesi’nde sakinlerinin tüm ihtiyaçlarına cevap veriyor. Keyifli sohbetlerin durağı açık hava şöminesi, mis gibi nane, kekik kokuları arasında yürüyüş yapıp doğanın güzelliklerini keşfedebilecekleri organik bahçeler, yoga ve pilates için ayrılmış geniş çim alanlar ve özellikle yaz aylarının vazgeçilmezi açık hava sineması, aktivite ve etkinlik alanları MESA sakinlerinin hayat kalitelerini artırırken, Maltepeliler için de gastronomiden eğlenceye, alışverişten sanata tüm ihtiyaçlara yanıt veren yeni bir buluşma noktası olacak. Projede açık hava alışveriş caddesinin üzerine konumlanmış; panoramik adalar manzarası ve üstün özellikleri ile çağdaş bir yaşamın kurgulandığı 6 ile 16 kat arası yükseklikteki 4 konut bloğu yer alıyor. MESA CADDE, 1+1’den 4+1’e kadar uzanan tip ve 76 metrekare ile 229 metrekare arasında değişen faklı büyüklükte zengin daire çeşitliliği ile her ihtiyaca karşılık veriyor.

YEŞİLYAKA PROJELERİ VİLLA YAŞAMINI TERCİH EDENLERİ BEKLİYOR

Hem doğanın hem de yaşamın tam ortasında bulunan Yeşilyaka Koru projesi, 173 villanın konumlandığı özel korusu, 180 bin metrekarelik peyzaj alanı, gölet manzarası ile ayrıcalıklı bir yaşam imkânı sunmaya devam ediyor. Yaklaşık 50 yıldır sadece yeni yaşam alanları değil, en değerli hatıraları biriktirmek için yeni yuvalar yaratmaya devam eden MESA ve NUROL’un Yeşilyaka Koru projesine Covid süreciyle evde geçirilen zamanın artması ve bahçeli konutlarda yaşama olan yönelimden dolayı ilgi yoğunlaştı. İkişer katlı Sedir, Söğüt, Ardıç ve tek katlı Ladin, Akasya villalarından oluşan Yeşilyaka Koru hemen teslim fırsatıyla villa yaşamını tercih edenleri bekliyor. Kampanya kapsamında Yeşilyaka Koru’da birinci el/sıfır konut alımlarında konut kredisi için 180 aya varan vade ve aylık 0,64 faiz imkânı tanınıyor. Yeşilyaka Su ise, yapımı tamamlanan komşusu Yeşilyaka Koru’nun başlayan yaşamla tescillediği tüm ayrıcalıklarını fazlasıyla sunuyor. Sosyal tesisinde açık, kapalı yüzme havuzları, fitness salonu, sauna, buhar odası, Türk hamamı ve daha birçok ayrıcalık yer alıyor. Yeşilyaka Su’da sosyal yaşam, açık hava sineması, koru ve yürüyüş alanlarıyla toplam 22.000 metrekarelik bir büyüklüğe ulaşan göletler, süs ve yansıma havuzları ile açık havaya taşınıyor. Çocuk oyun alanları, cafe ve restoranlar, tenis kortu ve basketbol sahalarının yanı sıra dinlenme, buluşma ve seyir noktaları ile Yeşilyaka Su’da hayat, doğayla bütünleşiyor. 625.000 metrekare bir alana yayılmış, 1. fazı olan 236 adet villadan oluşan Yeşilyaka Su’da doğayı hayatın içine taşınıyor.

BAŞKENTTE BİR MESA AYRICALIĞI: PARK MOZAİK

İnsanı ve yaşam kalitesini önceliklerinde ilk sıraya yerleştiren Park Mozaik, başkentin yatırım değeri sürekli artan bölgesi Yaşamkent’te yükseliyor. Her beklentiye ve zevke uygun mimari, sosyal yaşam ve peyzaj çeşitliliğini bir mozaik gibi bir araya getiren Park Mozaik toplam 75 bin metrekarelik geniş bir arazi üzerinde yer alıyor. Türkiye’de inşaat sektörünün öncü ve güvenilir iki büyük firması TEPE ile MESA ortaklığının güçlü yapısı ve iki inşaat devinin deneyimi, Park Mozaik’i tercih edenlere yüksek yaşam standartları kazandırırken sağlam ve güvenilir bir yatırım yapma şansı da sunuyor. Park Mozaik, hemen teslim 2+1’den, 6+1’e kadar uzanan geniş bir yelpazede sunduğu yaşam olanaklarıyla başkentlilerin büyük ilgisini görüyor. Özgün peyzajı, masmavi göleti, özel temalı 9 meydanı, avluları, mozaikli yolları, spor alanları, hobi odaları ve farklı zevklere hitap eden tüm çeşitliliği ile yaşam standartlarını yükselten Park Mozaik’in en dikkat çeken özelliklerinden birisi de gelişmiş ülkelerdeki büyük projelerin sahip olduğu Leed Gold sertifikasına sahip olması.