Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Birlik Grubu’ndan Ankara’ya Sağlıklı Yaşam Projesi

Birlik Grubu tarafından Ankara´da yapımına başlanan Base Life Club projesi Türkiye´de son yıllarda hayata geçirilen en büyük sağlıklı yaşam projelerinden biri. 15 milyon Euro yatırımla gerçekleştirilen proje açık ve kapalı olmak üzere toplam 12 bin m2 kullanım alanına sahip. Mimari yapısı ve vereceği hizmetler nedeniyle

TÜSİAV tarafından 2009 yılının tesisi olarak ödül alan projede üyelere Fitness ve SPA olmak üzere iki farklı disiplinde hizmet verilecek. Yeni nesil bir yaşam kulübü olması amaçlanan Base Life Club´ta dalış kursu, yat gezisi ve şehir dışı etkinlikleri de düzenlenecek. Proje 6500 m2 kapalı ve 5500 m2 de açık alana sahip olacak. Sağlıklı bir yaşam tarzı için çözümler üretilecek olan Base Life Club´ta iç mimaride yükseklik ve alan genişliğine özen gösterildi. Modern teknolojilerle geliştirilen proje kapsamında tesiste doğallıktan uzaklaşmamak adına paslanmaz çelik, ahşap, cam, doğal taş ve su öğeleri kullanıldı. Doğal aydınlatmanın ön plana çıktığı Base Life Club´da anahtar noktalarda renk değiştirebilir LED´ler de kullanıldı. Klüp içerisinde spor aktivitelerinin yanı sıra spa, wellness ve sosyal-kültürel aktiviteler, parti organizasyonları, çeşitli bölgelere seyahatler ve doğa yürüyüşleri de yapılacak. Bay ve bayanlara özel soyunma odaları içerisinde dinlenme alanı, aromalı buhar odası, sauna, renk değiştiren mağara duşları, kar odası, solaryum ve jakuzi bulunacak. Base Life Club´da çok kapsamlı serbest ağırlık alanı, boks ringi, terasta manzaralı tenis kortları, squash kortları, basketbol sahası, tırmanma duvarı, masa tenisi, kapalı koşu ve yürüyüş parkuru, çok amaçlı grup egzersiz stüdyoları, kişiye özel pilates ve yoga stüdyoları da bulunacak. Ulusal bir antreman merkezi olması amaçlanan Base Life Club projesinde yer alacak olan Minitown, dev bir çocuk kasabası olarak çocukların bedensel ve zihinsel gelişimlerine katkıda bulunacak; yetneklerini keşfetmeye ve onları eğlendirmeye yönelik imkanlar sunacak.