Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

AKÇANSA’DAN 1915 ÇANAKKALE KÖPRÜSÜ İÇİN ÖZEL İNOVATİF ÜRÜN: 1803 BETON

Akçansa, geliştirdiği özel ürün 1803 Beton ile Çanakkale Boğazı’nın ilk, Marmara Bölgesi’nin beşinci asma köprüsü olma unvanını taşıyan 1915 Çanakkale Köprüsü’nün tedarikçileri arasında yer aldı. En az 100 yıllık servis ömrüne imkân sağlayan 1803 Beton, köprü ayaklarının ve diğer yapı elemanlarının temelini oluşturuyor. Akçansa, köprüyü karaya bağlayacak yaklaşım viyadükleri için de çalışmalarını sürdürüyor. Toplam 80 bin metreküp betonun kullanılması planlanan yaklaşım viyadüklerinde beton imalatları tüm hızıyla devam ediyor.

Türkiye’nin lider yapı malzemeleri şirketi Akçansa, Türkiye’nin mega projelerinde geniş ürün portföyüyle çözüm ortağı olarak yer almaya devam ediyor. Akçansa, büyük projelerdeki ihtiyaçlara yönelik olarak gerçekleştirdiği AR-GE çalışmaları ile katma değeri yüksek ürünler ve çözümler geliştiriyor.

100 YILLIK DAYANIM GÜCÜNE SAHİP ÜRÜN

Akçansa, son olarak, Şekerkaya (Lapseki) – Sütlüce (Gelibolu) mevkilerini birleştirecek ve Çanakkale Boğazı’nın ilk, Marmara Bölgesi’nin beşinci asma köprüsü olma unvanını taşıyan 1915 Çanakkale Köprüsü’nün çözüm ortaklar arasında geliştirdiği özel ürün 1803 Beton ile yerini aldı. En az 100 yıllık servis ömrüne imkân sağlayan 1803 Beton, köprü ayaklarının ve diğer yapı elemanlarının temelini oluşturuyor. 1915 Çanakkale Köprüsü için özel çimento ile üretilen 1803 Beton, standart betondan farklı olarak açık deniz dökümleri için 6 saat gibi rekor sürelerde işlenebilirlik sağlayan, en zorlu çevresel etkilere karşı dayanıklı, geçirimsiz, ısı gelişimi ve çatlak riski kontrol edilebilen, yüksek performansa sahip özel bir ürün.

AKÇANSA’DAN ‘SMART BETON TEKNOLOJİSİ’

Beton içindeki özel sensörler yardımıyla betonun hem sıcaklık hem de dayanım gelişimi anlık olarak takip edilebiliyor. Akçansa geliştirdiği bu teknoloji ile sektöründe dijital dönüşüme öncülük ederken mega projelerin farklı ihtiyaçları için de özel çözümler sunuyor.

YAKLAŞIM VİYADÜKLERİ İÇİN 80 BİN METREKÜP BETON

Akçansa, çözüm ortağı olarak yapı imalatlarını tamamladığı Çanakkale Köprüsü’nde, köprüyü karaya bağlayacak yaklaşım viyadükleri için de çözüm ortağı olarak yerini almaya devam ediyor. Toplam 80 bin metreküp betonun kullanılması planlanan yaklaşım viyadüklerinde beton imalatları tüm hızıyla sürüyor.