Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

LAYHER’DEN İSKELE SİSTEMLERİ VE KÖPRÜ ÇALIŞMALARI İÇİN İHTİYACA YÖNELİK ÖZEL ÇÖZÜMLER

1915 Çanakkale Köprüsü’nün, Front ve Back Chamber ile ara geçişlerde Layher ürünleri kullanıldı. Projenin ankraj bloğu ard germe işlerinde çalışma platformu olarak Layher İskele Sistemleri tercih edildi.

Modüler iskele sistemlerinin mucidi olan Layher, yenilikçi ve uygun çözümler üretmeye devam ediyor. Yürürlükteki tüm standartlara uygun, birbiriyle tam uyumlu ve dayanıklı ürünlere imza atan Layher, geliştirme çalışmalarını, her zaman yeni ürünlerin entegrasyonu ve iskele sistemlerinin montaj ve demontajında güvenliğin artırılması amacıyla şekillendiriyor.

TALEPLERİ EN HIZLI VE DOĞRU ÇÖZÜMLERLE KARŞILIYOR

Üreticilerin, gelişen dünyanın tüm gereksinimlerine uyum sağlayabilmesi gerektiğine dikkat çeken Layher, sadece iskele elemanları üretmekle kalmayıp, güvenlikli iskele sistemleri tasarlıyor, donanımlı teknik ekibi sayesinde kullanıcıların taleplerine en hızlı ve doğru çözümleri sunuyor.

HIZLI VE GÜVENLİ ŞEKİLDE, EN DOĞRU SİSTEMİN KURULMASINI SAĞLIYOR

Layher Allround Flanşlı iskele sistemleri, geniş kullanım alanı ve ürün çeşitliliği sayesinde farklı alanlarda ihtiyaçlara çözüm sunabiliyor. İleri teknolojisinin ve sürekli aynı kalitede ve toleransta üretiminin yanı sıra yerel ve uluslararası standartlara tamamen uygun olması sayesinde de, kullanım ve kullanım ömrü açısından önemli avantajlar sağlıyor.

Yeni köprü inşa çalışmalarında veya mevcut köprülerin bakımında, yaya trafiğini aksatmamak için geçici köprüler Layher Allround iskele sistemi ile hızlı ve güvenli bir şekilde kurulabilir. Sistemin demonte olması, kullanılabilirliği açısından avantaj sağlıyor. Ayrıca yerel hava şartlarına bağlı olarak yaklaşık 40 metreye kadar olan açıklıklarda geçici köprüler kurulabilir. Trafik hacmindeki ve özellikle ağır yüklerdeki muazzam artış nedeniyle, köprüler artık beklenenden çok daha fazla kullanılıyor. Buna bağlı olarak bakım ve onarım işleri artıyor. Bakım sırasında trafik yoğunluğunun artmaması için bakım sürelerinin mümkün olduğunca kısa tutulması gerekiyor. Bu noktada sürekli gelişen akılcı çözümleri ile Layher, ihtiyaca yönelik en doğru sistemin kullanılmasını sağlıyor.

LAYHER ALLROUND İSKELE SİSTEMİYLE EN ZOR İŞLERDE BİLE GÜVENLİ ÇALIŞMA ORTAMI

Standart Allround iskele sistemi parçalarıyla kurulabilen köprü altında, lokal bir bölgede yapılacak olan bakımlarda mobil askı iskele kullanılabiliyor. Köprü altında tüm bölgelere erişim isteniyorsa yine standart Allround parçalarıyla kurulan birkaç yerden mesnetli mobil iskeleler veya Allround FW sistem sayesinde 30 metreye kadar köprü açıklıklarında mesnetsiz mobil iskeleler ile çözüm sağlanabiliyor. En zor alanlara özel çözümleri ile inşaatı tamamlanmış köprülerin bakım onarım işlerinde, Layher Allround iskele sistemi ile güvenli çalışma alanları oluşturulabiliyor. Layher Allround iskele sistemi ile en zor işlerde bile yüksek taşıma kapasitesi ile güvenli çalışma ortamı yaratılabiliyor.

KÖPRÜ ÇALIŞMALARINDA KURULUMU HAFİF, BASİT VE ETKİLİ ÜRÜN: ALUFLEX TAŞIYICI KİRİŞLER

Köprü ayaklarında bakım onarım işleri için projeye en uygun çözümleri üreten Layher, yatırımların değer kazanımına katkıda bulunuyor. Ürünlerine yönelik yatırımlarına devam eden Layher’in geliştirdiği AluFlex taşıyıcı kirişler, köprü çalışmalarında kurulumu hafif, basit ve etkili bir ürün olarak karşımıza çıkıyor. Layher, sunduğu çözümlerle müşterileri için en güvenli platformları oluştururken, çalışanların da mevzuatlara uygun koşullarda iş yapmalarına imkân veriyor.